POKUD IVF LÉČBA PO PŘENOSU ČERSTVÝCH EMBRYÍ NEBYLA ÚSPĚŠNÁ, MŮŽE LÉČENÝ PÁR V NÁSLEDUJÍCÍM CYKLU VYUŽÍT TRANSFER ROZMRAZENÝCH EMBRYÍ, TZV. KRYOEMBRYOTRANSFER.

STEJNĚ JAKO V PŘÍPADĚ KLASICKÉHO TRANSFERU SE JEDNÁ O NENÁROČNÝ AMBULANTNÍ VÝKON, PŘI KTERÉM JSOU DO DĚLOŽNÍ DUTINY ZAVEDENA EMBRYA PO PŘEDCHOZÍM ROZMRAZENÍ.


KryoEmbryoTransfer - ReproGenesisEmbrya dnes mrazíme výhradně metodou zvanou vitrifikace. Tato metoda je sice dražší než dříve prováděné tzv. pomalé mražení, zajistí nám ale s větší pravděpodobností dobré přežívání embryí po rozmražení.

Embrya mohou být zamražena (kryokonzervována) teoreticky nekonečně dlouho.

Výhodou KETu je jeho jednoduchost, kdy odpadá stimulace vaječníků a odběr vajíček, tedy aplikace injekcí a celková anestézie. Pokud má pár kryokonzervována embrya, má tak šanci otěhotnět pomocí KET a nemusí vstupovat do dalšího náročného procesu IVF.


KET PLÁNUJEME BUĎ V TZV. NATIVNÍM (PŘIROZENÉM) CYKLU NEBO S HORMONÁLNÍ PODPOROU ESTROFENU.

KET v nativním cyklu můžeme plánovat pouze tehdy, má-li žena ovulační cyklus. Je tedy zapotřebí sledovat ovulaci pomocí ultrazvukového vyšetření - folikulometrie, abychom stanovili den ovulace. Při ovulaci folikul nejen uvolní vajíčko k oplození, což v tomto případě nepotřebujeme, ale tento folikul je hormonálně aktivní a připraví sliznici děložní k přijetí námi transferovaného embrya. Transfer embrya se provádí za 2-5 dní po ovulaci dle stáří embrya. 

Při KETu s hormonální podporou připravujeme sliznici děložní pomocí estrogenů a gestagenů. Jde nejčastěji pouze o užívání tabletek a vaginálních kapslí. Léky se užívají do gravitestu, a pokud dojde k těhotenství, pak je nutno u KETu s hormonální podporou užívat léky až do 12. týdne těhotenství, jelikož není vytvořeno žluté tělísko.