LÉČBA BEZ HORMONÁLNÍ STIMULACE


Kytice - Léčba bez hormonální stimulace

NATIVNÍ – PŘIROZENÝ CYKLUS IVF

Během nativního IVF cyklu se nepoužívají žádné hormonální léky pro stimulaci vaječníků. Využívá se přirozené ovulace, která se přesně určí pomocí ultrazvukového vyšetření. Cílem léčby je získat jedno zralé vajíčko, které se následně oplodní metodou ICSI.

Vzhledem k tomu, že pomocí nativního cyklu dojde k zisku pouze jednoho vajíčka, je standardně doporučováno párům pro zvýšení šance získat kvalitní embryo oplození vajíčka metodou PICSI (vyšší šance výběru kvalitní spermie, viz. Asistovaná reprodukce – metoda PISCI), ICSI (vpich vybrané spermie do cytoplasmy vajíčka) a asistovaný hatching – AH (pro snazší vycestování embrya z obalu).

Tato metoda je vhodná pro ženy které mají pravidelnou ovulaci.

MINIMÁLNÍ STIMULACE

Při minimální stimulaci se využívá, jak už název napovídá velmi nízkých dávek stimulačních léků. Stimulace je všeobecně velmi dobře snášena. Cílem léčby je získat 2 až 5 vajíček.

Další postup co se týká embryologických metod je stejný jak při nativním cyklu. Doporučujeme využít metody PICSI, injekce spermií do vajíčka (ICSI) a asistovaného hatchingu (AH).

V případě většího počtu získaných vajíček a vzniku více embryí využít pro výběr nejlepších embryí k přenosu do dělohy Kontinuálního monitoringu embryí, který může zvýšit šanci úspěšné implantace, těhotenství a porodu zdravého dítěte až o 10%.